رازهای ثروتمند شدن (NLP و 10 راز ثروتمند‌ شدن)

رازهای ثروتمندان در NLP
۴.۵/۵ - (۸ امتیاز)

چگونه ثروتمند شویم؟

در این مقاله قصد دارم تا شما را با رازهای ثروت که nlp با الگوبرداری از افراد ثروتمند آنها را شناسایی نمود، آشنا سازم. لطفا با من همراه باشید. 

رازهای ثروتمند شدن در NLP

۱- همین حالا تصمیم بگیرید که خودتان مسوول ثروت و غنای مالی خود باشید.

تعداد بسیار زیادی از مردم از اینکه مسوولیت سنگین مالی خود را بر عهده بگیرند، می‌ترسند. اگرچه درست است که هرچه پول بیشتری داشته باشیم، فشار مالی ما کمتر نمی‌شود و چه بسا بیشتر هم می‌شود،  اما اکثر مردم نمی‌دانند که لذت ثروتمندشدن همین است. وقتی مسوولیتی را که در بازی پول به شما محول می‌شود می‌پذیرید، فرد لایق‌تری خواهید شد. هرچه چالش‌های شما ملموس‌تر باشد، پاداش شما نیز ملموس‌تر خواهد بود و این پاداش تنها جنبه مالی نخواهد داشت، بلکه از لحاظ معنوی و احساسی نیز لذت خواهید برد. وقتی مسوولیت موفقیت مالی خود را برعهده بگیرید، سختی ثروتمند‌شدن کمتر و کمتر و لذت آن بیشتر خواهد شد.

رازهای ثروتمند شدن در nlp
یکی از رازهای ثروتمند شدن اینست که تصمیم بگیرید خودتان مسوول ثروت و غنای مالی خود باشید.

۲- ابتدا پس‌انداز کنید، سپس تنها به اندازه‌ای که استطاعت آن را دارید خرج کنید.

درست همانطور که راز لاغرشدن، خوردن غذای کمتر و تحرک بیشتر است، راز ثروتمندشدن نیز هزینه کمتر و درآمد بیشتر است. امروز برنامه‌ای تدوین کنید که تا حد امکان به شما کمک کند تمامی بدهی‌های پرداخت نشده را بپردازید و پس‌انداز را شروع کنید.مثلا تصمیم بگیرید که ۱۰% از درآمد خود را همان ابتدای ماه بردارید و فورا آنرا برای بازپرداخت بدهی‌ها یا پس‌انداز کنار بگذارید. 

۳- درباره افراد ثروتمند مطالعه کنید.

یکی از سریعترین راه‌های ثروتمند‌شدن این است که وقت خود را با افراد ثروتمند سپری کنید. برای این‌کار درباره “قهرمان ثروتمند” خود تحقیق و سپس او را انتخاب کنید. توجه کنید که  قهرمان کسی است که راهی را پیدا کرده است که با استفاده از آن توانسته بدون قربانی کردن روح و زندگی خود و دیگران، ثروتمند شود. 

rich2
یکی دیگر از رازهای ثروتمند شدن اینست که درباره افراد ثروتمند مطالعه کنید
بعد ببینیدکه او چه کاری انجام می‌دهد که شما آن را انجام نمی‌دهید. سعی کنید با نوع تفکر و رفتار او در زمینه پول آشنا شوید. حتی اگر امکان دارد با او تماس بگیرید و مودبانه و محترمانه با او مشورت کنید. بسیاری از ثروتمندان خوشحال می‌شوند که خدمتی به شما کنند. 

۴- یک منبع ذخیره پول برای خود بسازید.

هرچه پول بیشتری در بانک داشته باشید، ترس شما از آزمایش راه‌های مختلف و جدید کسب درآمد کمتر خواهد بود. به همین دلیل است که بهترین سرمایه‌گذاری برای شما، ایجاد یک منبع ذخیره پول است. مثلا یک حساب پس‌انداز با موجودی حداقل سه‌ ماه یا حداکثر دو سال حقوق.rich3در بسیاری از موارد، پول درآوردن مستلزم ریسک است و هیچ چیز ریسک را به اندازه پس‌انداز بانکی قابل تحمل نمی‌کند. چنان‌که استوارت ویلد می‌گوید: “راز پول درآوردن، داشتن کمی پول است”. 

۵- قانون ۸۰/۲۰

وقتی تصمیم گرفتید که در زندگی چه چیزی از همه بیشتر برایتان اهمیت دارد، می‌توانید زندگی خود را براساس آن اولویت‌بندی کنید. ویلفردو پارتو، اقتصاددان قرن نوزدهم، اولین فردی بود که متوجه شد تقریبا ۸۰% از ثروت جهان تنها در دست ۲۰% از جمعیت جهان قرار دارد.قانون ۸۰/۲۰در بسیاری از ابعاد زندگی صدق می‌کند. مثلا هشتاد درصد نتایج از بیست درصد تلاش شما ناشی می‌شوند، یا هشتاد درصد درآمد شما از بیست درصد مشتریانتان بدست می‌آید.  بنابراین با شناخت این ۲۰% مهم و با تمرکز روی آنها، به طور مداوم بر روی اولویت خود در جهت کسب درآمد بیشتر متمرکز شوید. rich4

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

۵ نکته طلایی NLP برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق

 

۶- عاشق کار خود باشید.

یکی دیگر از رازهای ثروتمند‌ شدن که nlp با تحقیقات گسترده به آن دست یافته است، این است که اغلب ثروتمندان جهان عاشق کار خود هستند. مثلا اگر می‌خواهید کالایی را به دیگران بفروشید، باید عاشق هنر متقاعدکردن دیگران باشید. هیجان و عشق، مسری هستند. وقتی عاشق کاری می‌شوید، دیگران ناخودآگاه به سمت شما جذب می‌شوند. 

 

۷- به اندازه ارزش کارتان، روی آن قیمت بگذارید.

برخی از مردم از اینکه به اندازه ارزش کارشان پول طلب کنند، می‌ترسند. گذشته از اینکه دستمزد شما کم یا زیاد است، فرمول ساده زیر برای محاسبه ارزش زمانی که شما صرف کار می‌کنید، بسیار موثر است:۱- مقدار پولی که دوست دارید در یکسال بدست آورید را یادداشت کنید. مثلا ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان۲- سه رقم آخر آن را خط بزنید. در اینجا می‌شود: ۳۰۰/۰۰۰ تومان۳- رقم باقیمانده را بر دو تقسیم کنید. عدد به دست آمده نشان می‌دهد که یکساعت کار شما به طور متوسط در یک هفته چقدر ارزش دارد. در اینجا می شود: ۱۵۰/۰۰۰ تومانrich5

حالا فرض کنید که دستمزد هر ساعت کار شما ده برابر می‌شود. اگر چنین شود، شما چه کار متفاوتی خواهید کرد که در غیر اینصورت نمی‌توانید انجام دهید؟

 

اگر دوست دارید دستمزدتان با ارزش واقعی کارتان هماهنگی داشته باشد، از همین امروز سعی کنید کار متفاوتی انجام دهید.

 

۸- بر روی ثروتمند شدن تمرکز کنید.

بسیاری از افراد هر روز با فرصت‌هایی برای ثروتمند شدن مواجه می‌شوند، بدون آنکه توجهی به آنها داشته باشند.یکی از رازهای ثروتمند شدن اینه که هر روز مدت کوتاهی را به پیاده‌روی اختصاص دهید، درست مثل فردی که به هرچه دوست دارد رسیده است. تجربه حسی بسیار قدرتمندی از خواسته خود ایجاد کنید به گونه‌ای که ضمیرناخودآگاه شما، تصویر روشنی از خواسته شما داشته باشد.از خود پرسش‌هایی را بپرسید که به شما نیرو می‌دهند.  یک آلبوم ثروت درست کنید و تصور کنید اگر می‌توانستید زندگی‌ای را که در رویاهایتان می‌بینید داشته باشید،‌چه می‌شد. آنچه را خواهید دید ببینید، آنچه را خواهید شنید بشنوید و آنچه را احساس خواهید کرد،‌حس کنید. سعی کنید این عمل را تا جاییکه می‌توانید، هر روز تکرار کنید تا ذهن خود را برای ثروتمند شدن شرطی کنید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

۷ نکته مهم برای تمرین ذهنی صحیح در NLP

 

۹- برای زندگی خود، از همین امشب جشن بگیرید.

یکی از مهمترین رازهای ثروتمند شدن این است که درباره تمام چیزهای خوبی که در زندگی دارید، هرشب پیش از خواب فکر کنید.  وقتی از زندگی، خدا، دنیا و یا هر چیزی که به شما آرامش می‌دهد یا به شما مربوط است تشکر می‌کنید، “نگرش سپاسگزاری” در شما شکل می‌گیرد. rich6نگرش سپاسگزاری، نقطه مقابل فقر است. وقتی مداوم درباره چیزهای خوبی که در اختیار دارید فکر کنید و از اینکه این چیزها را دارید احساس خوشبختی کنید، پیام نیرومندی از غنا و ثروت را به ضمیرناخودآگاهتان می‌فرستید که پیشرفت مالی ثابتی را برای شما به جریان خواهد انداخت.

سپاسگزاری امروز، باعث خوشحالی فردا می‌شود. مایکل مک میلیان

 

۱۰- به حرکت ادامه دهید.

هرچه دیدید، شنیدید، فکر کردید یا احساس کردید، مهم نیست. تنها به راه خود ادامه دهید. اگر حرکت کنید، در نهایت به جایی که دوست دارید خواهید رسید.کالوین کولیج سی‌امین رئیس جمهور آمریکا می‌گوید: “هیچ چیز در دنیا نمی‌تواند جای استقامت و پشتکار را بگیرد. حتی هوش و استعداد هم نمی‌تواند جایگزین استقامت و پشتکار شود، زیرا تعدا افراد ناموفق اما باهوش کم نیستند. نبوغ هم نمی‌تواند، زیرا امروز افراد نابغه اما ناشناخته فراوانند. تحصیلات هم نمی‌تواند، چون دنیا پر از افراد تحصیل‌کرده اما بیکار است. پس همه چیز به استقامت، اراده و پشتکار وابسته است.”برای پیشرفت مالی خود برنامه‌ای تهیه کنید و حرکت را آغاز نمایید. تغییرات لازم را نیز، هم در میزان آگاهی و هم در میزان عمل خود، اجرا کنید. پس از آنکه از موفقیتی که لیاقت آنرا داشتید لذت بردید، به عقب برگردید و از کارهایی که انجام دادید، تشکر کنید.

نویسنده: مهدی عرب زاده مدرس NLP
منبع: آکادمیک NLP 

۳ ۲ رای‌ها
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
6 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
6
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx