تکنیک های nlp برای افزایش عزت‌نفس
5/5 - (2 امتیاز)

تکنیک های nlp برای افزایش عزت‌نفس

اگر عزت‌نفس را همان سلامت ذهن بدانیم در اینصورت باید گفت کمتر موضوعی را میتوان یافت که تا این اندازه مهم باشد.
عزت‌نفس یک نیاز اولیه برای همه انسانهاست. بدانیم یا ندانیم ریشه‌های عزت‌نفس در درون ما رشد کرده است. می‌توانیم آن را درک کنیم یا نسبت به آن ناآگاه باقی بمانیم. اگر ناآگاهی از عزت‌نفس را انتخاب کردیم باید عواقبش را هم بپذیریم.
کمبود عزت‌نفس، ریشه‌ی بسیاری از مشکلات رفتاری و ذهنی ماست. عزت‌نفس کیفیتی است که اگر آن را در طی زمان به دست بیاوریم به موفقیت رسیده‌ایم.

باید این را بدانیم که همه‌ی ما انسان‌های ارزشمندی هستیم و استعدادها و توانایی‌های زیادی داریم. فقط باید خودمان را باور کنیم و تلاش کنیم، شناخت بهتری از توانایی‌های‌مان داشته باشیم و مهم‌تر از همه، خودمان را دوست داشته باشیم. شاید بتوان گفت، عزت‌نفس مهم‌ترین مسئله در زندگی هر فرد است و عامل تعیین‌کننده‌ی موفقیت یا شکست او در مراحل مختلف زندگی است.

بررسی‌های دانش برنامه‌ریزی عصبی زبانی یا nlp، نشان می‌دهند که عزتنفس به عنوان بخشی از هویت انسان، بر روی تمام جنبه‌های زندگی او اثرگذار است.

ان ال پی بر این باور است که افراد با عزت‌نفس بالا، توانمندی بسیار بیشتری در کنترل افکار، رفتار و هیجانات خود دارند. همچنین تقویت عزت‌نفس به پرورش باورهای مثبت و توجه به ارزش‌های مهم، کمک بسیار زیادی می‌کند. اصول، تمرینات و تکنیک‌های علم NLP در تقویت عزت‌نفس، به ما کمک می‌کنند تا با پذیرش و افزایش احساس ارزشمندی نسبت به خود، استعدادها و توانمندی هایمان را بهتر بشناسیم و بتوانیم گامهای موثرتری برای تحقق آنها برداریم.

دوره 70 روزه تقویت عزت نفس و خودباوری

مقالات تکنیک های nlp برای افزایش عزت‌نفس