اصول هدف گذاری در nlp
۵/۵ - (۳ امتیاز)

اصول هدف گذاری در nlp

 

شاید برای شما هم این ابهامات وجود داشته باشد که چرا علیرغم تلاش‌های فراوان، آنچنان در تحقق اهداف خود موفق عمل نمی‌کنیم؟ چرا به یکباره بی انگیزه می شویم و هدف را رها می‌کنیم؟ چرا اغلب ما وقتی به اهداف مهم خود فکر می کنیم، ترس وجودمان را در بر می گیرد؟ و… .

به عنوان یک مدرس nlp که در طول سالهای گذشته به تدریس اصول هدف گذاری در nlp در کنار سایر مباحث آموزشی این علم قدرتمند پرداخته‌ام، بارها و بارها از زبان دانشجویانم شنیده‌ام که چقدر هدف‌سازی در nlp با سایر آموزش‌های بیشمار در این زمینه، متفاوت است. اما دلایل این همه تفاوت در چیست؟

ان ال پی با الگوبرداری از نوابغ موفق، مرز میان آرزوها و رویاها با اهداف را کاملا مشخص می‌سازد. در NLP متوجه می‌شویم که داشتن خواسته‌هایی مانند: پول بیشتر، ازدواج موفق، تربیت بهتر فرزند، رشد کسب و کار و… در درجه اول هدف نمی‌باشند، بلکه آرزوهایی هستند که با بهره‌گیری از اصول هدف گذاری صحیح در nlp، می‌توان آنها را به اهدافی واضح و شفاف تبدیل نمود.

همچنین nlp به این موضوع می‌پردازد که ما بر اساس نیازهای زندگی خود و با استفاده از قدرت تجزیه و تحلیل و استدلال، هدفسازی می‌کنیم و با این تفکر شروع به برنامه‌ریزی و سپس تلاش برای رسیدن به هدف مورد نظر خود می‌نماییم. در حالیکه علاوه بر این موارد، باید به عملکرد ضمیر ناخودآگاه نیز توجه ویژه‌ای گردد. زیرا ضمیرناخودآگاه، کنترل ۹۵ درصد از رفتارهای ما را بر عهده دارد و در مسیر هدف، عواملی چون باورهای مزاحم، بی توجهی به ارزشها، در نظر نگرفتن منظورهای مفید و مثبت ضمیر ناخودآگاه، عدم وضوح هدف برای ضمیرناخودآگاه و موارد بسیار زیاد دیگری میتوانند مانند ترمزی قوی در برابر اهدافمان عمل کنند و جلوی تحقق خواسته‌هایمان را بگیرند.

تمرین‌ها و تکنیکهای علم nlp در این زمینه کمک می‌کنند تا اهداف خود را کاملا واضح و شفاف سازیم و با رعایت اصول هدفسازی صحیح، ضمیر ناخودآگاه قدرتمند خود را همسو با ضمیر خودآگاه سازیم تا بدون کمترین مزاحمت و با تلاش مناسب و تعیین استراتژی های دقیق، به اهداف خود دست یابیم. برای همین است اصول هدف گذاری در nlp، بسیار متفاوت و سریع عمل می کند.

مقالات هدف گذاری در NLP

 رسیدن به اهداف دست نیافتنی

شاید فکر می‌کنید که در زندگی، هرگز به اهداف خود دست نیافته‌اید!  برای اینکه رفع [...]

۲ دیدگاه

تبدیل رویا به واقعیت در آینده

برخلاف آنچه معلم‌ها در مدرسه به شما گفته‌اند، رویا دیدن در طول روز در حالی [...]

۲ دیدگاه

ارتباط میان باورها و اهداف در NLP

باورها در NLP قوانینی هستند که ما با آنها زندگی می کنیم. اصولی که مدل [...]

۳ دیدگاه

هدفگذاری در NLP ( شش موضوع مهم که در هدفسازی باید به آنها توجه کنید!)

هدفگذاری در NLP آموزش‌های هدف‌گذاری در nlp، تفاوت‌های بسیاری با سایر آموزش‌های مرتبط در این [...]

چگونگی شکل گیری اهداف

هنگامی که می‌خواهید اهداف برای شما دست یافتنی شوند و انگیزه‌های لازم در مسیر حرکت [...]