111 min

 

۵/۵ - (۸۳ امتیاز)

دوره مجازی nlp چیست؟

دوره آموزشی nlp دوره‌ای است که در آن یاد می‌گیریم چگونه با قوانین، اصول، مهارت‌ها و تکنیک‌های علم nlp، برنامه‌ریزی‌های غلط قبلی شکل گرفته در ضمیر ناخودآگاه را از بین ببریم و برنامه‌هایی جدید و راهبردی را در ذهن خود ایجاد و بر اساس آنها عمل کنیم.

با دوره nlp می‌آموزیم که چگونه برنامه‌های مناسب قبلی موجود در ذهن خود را تقویت نماییم.
در دوره غیر حضوری nlp می‌آموزیم که چگونه برنامه‌های مناسب قبلی موجود در ذهن خود را تقویت نماییم.

همچنین می‌آموزیم که چگونه برنامه‌های مناسب قبلی موجود در ذهن خود را تقویت نماییم. همه اینها باعث کنترل و مدیریت زندگی و ایجاد تعادل در بخش‌های مختلف آن خواهد شد.

خواندن مقاله nlp چیست؟

دوره غیرحضوری NLP باعث ایجاد چه تغییراتی در زندگی ما می‌شود؟

کلی‌ترین تغییراتی که با فراگیری علم nlp اتفاق می‌افتد عبارتند از:

کلی‌ترین تغییرات با دوره nlp
کلی‌ترین تغییرات با دوره nlp

مدیریت افکار

در دوره‌های آموزشی nlp یاد می‌گیریم که چگونه طرز فکر و نگرش انسان‌های فوق موفق در زمینه‌های مختلف را در خود نهادینه کنیم و مسیر مناسب و صحیحی را به منظور دستیابی به خواسته‌هایمان برای ذهن تعریف کنیم.

تغییر رفتارها و عادت‌های نامطلوب

مهارت‌ها و تکنیک‌هایی که در دوره‌های آموزشی nlp می‌آموزیم، به ما کمک می‌کنند در سریعترین زمان ممکن رفتارها و عادت‌های نامطلوب خود را با رفتارها و عادت‌های مناسب جایگزین کنیم.

تغییرات کلی با گذراندن دوره nlp اتفاق می‌افتد
تغییرات کلی با گذراندن دوره nlp اتفاق می‌افتد

رفع باورهای محدودکننده

در دوره توسعه فردی با تکنیکهای nlp یاد می‌گیریم که وجود باورهای پنهان و محدودکننده در ضمیرناخودآگاه، چگونه می‌تواند عملکرد ما را مختل سازد و چگونه می‌توانیم با تکنیک‌های مختلف آنها را شناسایی و از بین ببریم و باورهایی قدرتمند را جایگزین کنیم تا با انرژی و انگیزه در مسیر اهدافمان حرکت کنیم.

تسلط بر احساسات و هیجانات

یکی از قسمت‌های مهمی که در دوره‌های آموزشی nlp به آنها پرداخته می‌شود، نحوه کنترل و مدیریت احساسات و هیجانات مختلف مانند ترس، استرس، غم، نگرانی، عصبانیت،‌ احساس سردرگمی، بی‌انگیزگی و … می‌باشد.
در nlp یاد می‌گیریم که با آگاهی از هیجانات و احساسات خود در طول زندگی، به نحوی با آنها برخورد کنیم که در نهایت به نفع ما در زندگی عمل کنند تا همواره در تعادل روانی زندگی کنیم.

در این بخش تکنیک‌های مختلفی را نیز می‌آموزیم که با کمک آنها و به سرعت احساسات و هیجانات مخرب خود را از بین ببریم.

دوره nlp در مدیریت زندگی (life coaching)

از دیدگاه علم nlp، مدیریت زندگی یعنی توانایی ایجاد تعادل در قسمت‌های مختلف زندگی. برخی از مهمترین این قسمت‌ها عبارتند از:

دوره nlp
اینفوگرافیک دوره nlp

رشد و بهبود فردی:

دوره‌های آموزشی رشد و توسعه فردی با تکنیکهای nlp کمک می‌کند تا در زمینه رشد فردی مدیریت مناسبی بر عملکرد خود داشته باشیم، اینکه بتوانیم اهداف مناسبی را برای خود تعیین کنیم و استراتژی‌های صحیحی را به کار گیریم.

ضمن اینکه تکنیک‌هایی که در دوره‌های آموزشی nlp یاد می‌گیریم، باعث افزایش چشمگیر قدرت خلاقیت و تصمیم‌گیری، حل مساله، تقویت اعتماد‌به نفس و عزت‌نفس و بسیاری از موارد دیگر می‌گردند.

ارتباطات:

ارتباطات از جایگاه بسیار ویژه‌ای در کیفیت زندگی ما برخوردار است. در دوره‌های ان ال پی یاد می‌گیریم که چگونه و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنیم و بر روی آنها تاثیر بگذاریم.

تکنیک‌های nlp در این بخش باعث جلب اعتماد سریع مخاطب می‌شود و به ما کمک می‌کند تا مدیریت ارتباطات خود را در دست بگیریم.

مهارتهای برقراری ارتباط موثر در nlp بر افزایش کیفیت روابط زناشویی، تاثیر بر روی فرزندان و ارتباطات کاری و اجتماعی ما، بسیار قوی عمل می‌کند.

مدیریت زندگی با دوره های nlp
مدیریت زندگی با دوره های nlp

کسب‌و کار:

یکی از بخشهای مهمی که در دوره‌ nlp یاد می‌گیریم، نحوه توسعه کسب‌وکار توسط استراتژی‌های مشخصی است که از برجسته‌ترین صاحبان صنایع مختلف استخراج شده است.

مدیریت حرفه‌ای، افزایش بهره‌وری فردی یا سازمانی در محل کار، اقدامات موثر در هنگام بروز بحران‌ها و بسیاری از موارد دیگر، در این قسمت مورد توجه قرار می‌گیرند.

افزایش سلامت جسمانی:

مهارت‌هایی که در دوره‌های آموزش ان ال پی (nlp) یاد می‌گیریم، به ما کمک می‌کنند تا سطح انرژی جسمانی خود را همواره بالا نگه داریم و با تکنیک‌های شگفت‌انگیز ذهنی حتی به تقویت نیرو و قوای از دست رفته خود بپردازیم.

رفع موانع ذهنی در دوره nlp
رفع موانع ذهنی در دوره nlp

رفع موانع ذهنی:

آموزش‌های nlp در این قسمت به ما کمک می‌کند تا هر مانعی که در مسیر دستیابی به خواسته‌هایمان وجود دارد را به سرعت شناسایی و از میان برداریم. تصاویر آزاردهنده ذهنی، احساسات نامطلوب، ترس‌ها و نگرانی‌ها، هیجان‌های خطرناک، باورهای محدودکننده، عادت‌ها و رفتارهای نامناسب و … از جمله مواردی هستند که در دوره‌های آموزشی nlp به آنها پرداخته می‌شود.

دنیای معنوی:

در دوره‌های nlp یاد می‌گیریم که چگونه دنیای معنوی خود را شناسایی و با آن ارتباط برقرار کنیم. کشف رسالت زندگی و حرکت در مسیر آن که باعث تقویت هویت واقعی ما در زندگی می‌گردد، باعث مدیریت هرچه بهتر و افزایش احساس رضایت و خوشبختی در زندگی می‌شود

چرا یادگیری nlp ضروری است؟

تغییر در سبک زندگی،‌ افزایش مشکلات و سختی‌ها و بسیاری از عوامل دیگر،‌ باعث شده است کسانی که خواهان رشد و بهبود افکار،‌ رفتارها، عادتها‌، باورها و مدیریت مناسب هیجانات خود هستند،‌ به دنبال روش‌هایی سریع و پایدار برای دستیابی به خواسته‌های خود باشند.

در این راستا علم nlp به مانند پلی مطمئن به علاقه‌مندان کمک می‌کند تا با استفاده از روشها و تکنیکهای مختلف،‌ به سرعت از وضعیت فعلی به وضعیت مطلوب،‌ تغییر حالت دهند.

چرا یادگیری دوره nlp ضروری است؟
چرا یادگیری دوره nlp ضروری است؟

 صرفه‌ جویی در زمان،‌ انرژی،‌ هزینه‌ها و سختی‌های مسیر تغییر، آموزش nlp را تبدیل به آموزشی مطلوب، آسان و مفید برای تغییر ساخته است.  از همین رو استقبال از دوره‌های رشد و توسعه فردی با تکنیک های nlp در سطح جهان،‌ هر روز بیشتر و بیشتر می‌گردد.

چرا باید nlp را یاد بگیریم؟

دوره nlp برای چه مشاغلی مهم است؟

 برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم، لازم است ابتدا بررسی کنیم که برای پیشرفت در شغل و حرفه خود به چه چیزهایی نیاز داریم؟ 

دوره nlp برای چه مشاغلی مناسب است؟
دوره nlp برای چه مشاغلی مناسب است؟

شما در هر کسب و کاری که مشغول باشید، نیاز دارید تا دایره ارتباطات خود را گسترش دهید، یعنی افراد بیشتری را جذب کنید و بتوانید بر روی آنها تاثیر گذارید تا از خدمات شما استفاده کنند و رشد و پیشرفت شما بیشتر شود.

حالا اگر حتی کارمند باشید و چندان بهایی هم به کیفیت ارتباطات در محیط کاری‌تان توسط رئیس یا مدیر داده نشود، اگر اصول ارتباط صحیح را بلد باشید، حداقل آرامش بیشتری خواهید داشت! 

ضمنا برای هر پیشرفتی در کسب و کارتان نیاز دارید تا اهداف واضحی داشته باشید و استراتژی‌های مشخصی را بلد باشید تا مسیر شما هموارتر گردد.

در این مسیر گاهی با باورها و ارزش‌هایی مواجه می‌شویم که تا حالا مانع یک حرکت اساسی در زندگی ما شده‌اند و وقتی متوجه آنها می‌شویم، چه بسا که حتی شغل خود را تغییر دهیم و استعدادهای فوق‌العاده خود را شکوفاتر سازیم!

اگر بخواهید خیلی زیاد پیشرفت کنید و جزو افراد خاص شوید، لازم است تا الگوهای آدمهای خیلی خاص را بشناسید و آنها را در مسیر رشد و پیشرفت خود به کار گیرید.

تازه اینجاست که اگر فکر کنید، متوجه می‌شوید که هیچ آدم خیلی موفقی وجود ندارد که توانایی مدیریت احساسات و هیجانات خود در شرایط بحرانی را نداشته باشد. پس این موضوع هم بسیار مهم است.

 نمی‌شود که افکار منفی، ترس،‌ استرس،‌ عدم تمرکز حواس، خشم و عصبانیت و سایر هیجانات مخرب را داشته باشیم و انتظار هم داشته باشیم که به میزان چشمگیری در کسب و کارمان موفق شویم. 

negative thinking in jobs

ضمن اینکه تیزحسی و خلاقیت، یکی از پارامترهای بسیار موثر در بهبود عملکرد کاری ما می‌باشد. کسی که حواسش به همه جا باشد و از قدرت ذهن خود نهایت استفاده را ببرد، قطعا فرد موفق‌تری خواهد بود.

همه اینها در کنار اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس بالا که قدرت ریسک‌پذیری صحیح ما را افزایش دهد و در هر شرایطی احساس خویشتن دوستی خود را حفظ کنیم، در نهایت باعث موفقیت در شغل و کسب‌وکارمان خواهد شد.

در دوره‌های رشد و توسعه فردی با تکنیک‌های nlp، به تمامی این موارد به صورت کاملا عملی و کاربردی پرداخته می‌شود و آموزش‌های nlp همه موارد گفته شده را پوشش می‌دهند.

بنابراین متوجه می‌شویم که دوره غیرحضوری nlp ، برای همه مشاغل مفید و ضروری است.

دوره nlp برای چه کسانی مفید است؟
دوره nlp برای چه کسانی مفید است؟

دوره‌های nlp آکادمیک nlp

دوره‌های nlp آکادمیک nlp به دو صورت حضوری و غیرحضوری و براساس سرفصل‌های دانشگاه‌ها و مراکز بین‌المللی آموزش nlp در جهان برگزار می‌گردد.

 (در حال حاضر و به دلیل شیوع ویروس کرونا، این دوره‌ها فقط به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود).  

طراحی دوره‌ها به گونه‌ای است که هیچ تفاوتی میان آموزش‌های حضوری و غیرحضوری وجود ندارد و در دوره‌های غیرحضوری نیز، اجرای تکنیک‌های عملی، پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات مانند دوره‌های حضوری و به طور کامل صورت می‌پذیرد. 

رسالت ما در آکادمیک nlp

ویژگی‌های دوره‌های nlp آکادمیک NLP

تجربه برگزاری دوره‌های متعدد حضوری و غیرحضوری nlp در مجموعه آکادمیک nlp، ما را به این باور رسانده است که یک دوره اثربخش nlp، دوره‌ای است که در آن همزمان به ۶ عامل دانش، بینش، انگیزش، محیط، راهکار و پشتیبانی، توجه ویژه‌ای گردد.

nlpc1

دانش

 

در ۱۲ سال گذشته و براساس رسالت خود، همواره بر ارائه محتوای استاندارد و تخصصی nlp (یعنی حفظ اصالت، ترتیب و کیفیت)، براساس سرفصل‌های معتبرترین مراکز آموزشی nlp در دنیا تاکید داشته‌ایم.

nlpc2

بینش

 آکادمیک NLP بر این اعتقاد است که هر محتوای آموزشی برای اینکه اثربخش و کاربردی باشد، باید تبدیل به باورها و دیدگاه‌های جدیدی در افراد شود تا هرکس بتواند آنها را به صورت عادت‌هایی پایدار در زندگی خود جاری سازد.

nlpc6

انگیزش

از آنجایی که هر تغییری می‌تواند با مقاومت‌های ذهن همراه باشد، ما در دوره‌های nlp با برنامه‌ها و متدهای ویژه‌ای دانشجویان را همراهی می‌کنیم تا با حفظ انگیزه و از بین بردن مقاومت‌های ذهن در مسیر یادگیری، با انرژی بالا در طول دوره به سمت تغییرات لازم حرکت کنند.

nlpc4

محیط

از ویژگیهای بارز دوره‌های حضوری و غیرحضوری nlp آکادمیک nlp توجه به محیطی است که هر شخص بیشتر زمان روزانه خود را در آن سپری می‌کند و آموزش‌ها به نحوی داده می‌شود که دانشجویان با هر شرایط محیطی که در آن قرار داشته باشند، قادر به فراگیری تمامی دروس باشند.

nlpc5

راهکار

تمامی اصول، مهارت ‌ها و تکنیک‌های آموزشی دوره‌های تخصصی و استاندارد ان ال پی مجموعه آکادمیک NLP، همراه با راهکارها و تمرینات ویژه‌ای می‌باشد تا آموزش‌ها به صورت سریع و پایدار اثرات خود را نشان دهند.

nlpc3

پشتیبانی

در تمامی دوره‌های حضوری و غیر حضوری آکادمیک NLP ، پشتیبانی دوره توسط مدرس دوره صورت می‌پذیرد که شامل مرور، پاسخگویی به سوالات، نکات اضافی، تمرینات ویژه و موارد بسیار دیگری می‌شود که به دانشجویان کمک می‌کند تا کیفیت یادگیری اصولی NLP را در خود افزایش دهند.  

مدرس دوره‌های nlp کیست؟

مهدی عربزاده مدرس nlp

مهدی عرب زاده، مدرس NLP و انیاگرام

برگزاری بیش از ۲۲۰۰ ساعت دوره و کارگاه تخصصی آموزش NLP و انیاگرام از ۱۲ سال گذشته تاکنون

مترجم کتاب کار NLP (پر فروش‌ترین کتاب NLP ترجمه شده به فارسی در آمازون)

برگزارکننده بیش از ۷۰ همایش آموزشی NLP و انیاگرام در کشور

نظرات دانشجویان دوره‌های nlp
setarehmishavam

دوره‌های آموزشی nlp

111 min

سوالات متداول

به طور کلی اصول، مهارتها و تکنیکهای NLP در موارد متعددی از جمله رشد فردی، رفع موانع ذهنی، ارتباطات، کسب و کار، مدیریت و رهبری، سبک زندگی، سلامت جسمانی، رشد معنوی و … بسیار موثر عمل می‌کنند.
هر کدام از موارد گفته شده، خود به زیر شاخه‌های متعددی متصل هستند که دانش NLP به آنها می‌پردازد. به عنوان مثال وقتی از رفع موانع ذهنی صحبت می‌کنیم، مواردی مانند ترس، استرس، دلشوره، عصبانیت و … در این بخش جای می‌گیرند.
یا وقتی از سبک زندگی حرف می‌زنیم، مواردی چون هدفسازی، باورها، ارزشها، عادتها، رفتارها، مهارتها و … را شامل می‌شود و یا هنگامی که صحبت از ارتباطات می‌شود، زیرشاخه‌هایی چون ارتباط موثر با همسر، فرزند، دوستان و همچنین حل اختلافات و تعارضات و موارد بسیار زیاد دیگری در این شاخه قرار می‌گیرند.

از آنجاییکه در مجموعه آکادمیک NLP، همزمان به چهار عامل دانش،‌ نگرش،‌ راهکار و انگیزه توجه ویژه‌ای می‌شود، یادگیری NLP برای همه گروه‌های سنی و با هر مدرک تحصیلی، به آسانی صورت می‌پذیرد. تمرین محور بودن، مرور مباحث و نظارت بر اجرای صحیح راهکارها و تکنیکها از جمله مواردی است که مجموعه آکادمیک NLP بر روی آنها تاکید ویژه‌ای دارد.

کتابهای بسیاری در زمینه دانش NLP به رشته تحریر در آمده‌اند که می‌توانند در آشنایی با مفاهیم، اصول و مهارتهای NLP موثر عمل کنند، هر چند به دلیل عمیق بودن مفاهیم NLP از یکسو و ارائه تکنیک‌های عملی NLP، حضور در دوره‌های آموزشی NLP در کنار کتابهای تخصصی این علم شگفت‌انگیز، بسیار قویتر عمل خواهد کرد.

تمامی تکنیکها، مهارتها و فنون NLP با تاثیرگذاری بر ضمیرناخودآگاه به عنوان فرمانده اصلی ذهن، باعث تغییر در برنامه‌ریزیهای منفی گذشته و جایگزینی آنها با برنامه‌های جدید و کارآمد در ذهن می‌شوند. از طرفی آموزشهای NLP، مجموعه مهارتهای لازم به منظور رشد و پیشرفت در زمینه‌های دلخواه را شامل می‌شوند که این موارد نیز با اثرگذاری بر روی ضمیرناخودآگاه، موجب تغییرات سریع و پایدار در افراد می‌گردند.

برای آشنایی بیشتر با این موضوع روی دکمه زیر کلیک کنید:

کلیک کنید

برای آشنایی بیشتر با بسته‌ی آموزشی جامع nlp، روی دکمه زیر کلیک کنید:

کلیک کنید
ia-nlp
nlp-institutes
۴.۸ ۱۲ رای‌ها
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
40 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها