تمرین 5 مرحله‌ای NLP برای مقابله با منفی‌نگری

مقابله با منفی‌نگری
۵/۵ - (۳ امتیاز)

هر رفتاری را که بیشتر تکرار کنیم، قدرتمند‌تر می‌شود. بنابراین وقتی در منفی‌نگری زیاده‌روی کنیم، منفی‌گرایی در ما ریشه می‌گیرد و به فردی منفی تبدیل می‌شویم.

 

توجه کنید!

از امروز به مدت یک هفته، شما باید الگوی رفتاری منفی‌نگری را در خود تضعیف کنید. لطفا در این یک هفته فقط به مطالعه این تمرین اکتفا نکنید،  بلکه به مدت یک هفته با آن زندگی کنید. 

این تکنیک nlp می‌تواند نرم‌افزار سیستم عامل مثبت‌نگری را در ذهن شما نصب کند و شما می‌توانید از این نرم‌افزار تا آخر عمرتان استفاده کنید. در این یک هفته، به محض اینکه درباره هرچیزی احساس بدی به شما دست داد، هر کاری دارید (در صورت امکان) متوقف کنید و تمرین ۵مرحله‌ای زیر را انجام دهید.

مقابله با منفی نگری
تمرین مقابله با منفی‌نگری

تکنیک قدرتمند nlp برای مقابله با منفی‌نگری

۱- از خودتان بپرسید از چه چیزی ناراحت هستید و سپس توجه کنید و ببینید چه تصاویر، صداها یا کلماتی در ذهن شما نقش می‌بندد. به خاطر داشته باشید که احساسات شما مانند نشانه‌ها و علائمی هستند که به شما نشان می‌دهند چه زمانی نیاز دارید که به برخی از ابعاد تجربه خود توجه بیشتری داشته باشید. تک تک احساسات شما به یک تصویر، صدا یا کلمه در ذهن ارتباط دارند.

 

۲- به پیام یا هدف مثبت احساس خود گوش کنید.  احساسات منفی، پیام‌رسان‌هایی هستند که به وسیله ذهن و جسم شما فرستاده می‌شوند تا به شما بگویند که زمان آن رسیده است که به چیز خاصی توجه بیشتری داشته باشید. 

تمرین مقابله با منفی گرایی
مقابله با منفی‌نگری

برای مثال، فرض کنید که من احساس می‌کنم نگران هستم. اول از کارهایم دست می‌کشم و به تصویری که به ذهنم می‌آید توجه می‌کنم. می‌بینم که تصویر جلسه‌ای که قرار است در آن شرکت کنم، در ذهنم نقش می‌بندد. ذهن می‌کوشد به من هشدار دهد که چه اتفاقات بدی ممکن است در آن جلسه بیفتد و به من می‌گوید که حواسم جمع و آماده باشم.

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

NLP و منظورهای مفید و مثبت ضمیر ناخودآگاه

 

۳- به پیام عمل کنید. با توجه به مثال بالا، من باید فهرستی از کارهایی را تهیه کنم که می‌توانند از آن اتفاقات و مشکلات جلوگیری کنند و سپس دست‌کم یکی از آن کارها را عملی کنم.

 

۴- پیام رسان را خاموش کنید. پس از آنکه به هشدارهای ذهن گوش کردید، تصویر را بشویید، رنگ‌های آن را بزدایید، آن را مچاله کنید و وقتی به اندازه یک تمبر شد، آن را در فاصله‌ای بسیار دور قرار دهید. اگر تصویر دوباره برگشت، بدین معناست که هنوز هشدار دیگری وجود دارد که شما باید به آن گوش دهید. پس سعی کنید بفهمید چیست.

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

تغییر سریع در وضعیت احساسی با NLP

 

مقابله با منفی‌نگری- رفع افکار منفی
مقابله با منفی‌نگری- رفع افکار منفی

۵- آخرین مرحله این تمرین nlp برای مقابله با منفی‌نگری، برنامه‌ریزی برای آینده مطلوب می‌باشد. در این مرحله، وقایع را همانگونه که دوست دارید پیش‌بینی و تصور کنید. در مثال شرکت در جلسه، من فیلمی بزرگ و شفاف از جلسه را در ذهن خود ساختم که در آن همه چیز به خوبی پیش‌ می‌رفت و در مدت باقیمانده، آن فیلم را تماشا کردم تا به نتیجه مطلوب رسیدم.

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

۱۰ راهکار NLP برای خلق آینده مثبت

 

002

نویسنده: مهدی عرب‌ زاده مدرس NLP
منبع: آکادمیک NLP

 

۵ ۱ رای
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
6 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
6
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx