چگونه احساس عالی داشته باشیم؟

احساس عالی
۴.۷/۵ - (۹ امتیاز)

چگونه احساس عالی داشته باشیم؟(یک تکنیک قدرتمند NLP برای داشتن احساسی فوق‌العاده)

 

۱- به زمانی فکر کنید که احساس خوشایندی داشتید. این احساس می‌تواند در مورد یک سفر، یک خاطره، یک موفقیت کاری یا هر چیز دیگری باشد. زمان خاطره اصلا مهم نیست و حتی می‌تواند مربوط به دوران کودکی باشد.

 

۲- چشم‌هایتان را ببندید و آن زمان را با جزئیات و به صورت واضح تصور کنید. تصاویر را روشن‌تر و شفاف‌تر ببینید، صداها را بلندتر بشنوید و احساسات را درست مانند همان موقع به خاطر آورید.

چگونه احساس عالی داشته باشیم

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

کشف بزرگ NLP

 

۳- خودتان اینگونه تصور کنید که وارد آن تجربه شده‌اید و در همان موقعیت قرار دارید، دقیقا مانند اینکه همین حالا اتفاق افتاده است. مشاهده کنید چه چیزی دیده‌اید، بشنوید چه چیزی شنیده‌اید و احساس کنید چه احساس خوبی داشته‌اید. اگر کمک می‌کند، رنگ‌ها را پررنگ‌تر و واضح‌تر کنید. توجه کنید در آن زمان چطور تنفس می‌کردید، پس همانطور نفس بکشید.

احساس عالی

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

۷ نکته مهم برای تمرین ذهنی صحیح در NLP

 

۴- به احساس عالی که در بدنتان دارید توجه کنید که این احساس از کجا شروع می‌شود و به کدام جهت می‌رود. تصور کنید بر احساستان کنترل دارید و آن را سریع‌تر و سریع‌تر، قوی‌تر و همچنان که احساس‌تان افزایش پیدا می‌کند، در بدنتان به چرخش در آورید.

greatfeel3

۵- به زمانی در آینده فکر کنید که می‌توانید از این احساسات خوب بهره ببرید. این احساسات را در بدنتان به حرکت در آورید، در حالی‌که به آینده و کارهایی که در چند هفته آینده انجام خواهید داد،‌ فکر می‌کنید.  تعجب نکنید اگر متوجه شدید که بدون هیچ دلیلی احساس عالی دارید. 

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

کاهش استرس با تکنیک‌های NLP

 

نویسنده: مهدی عرب زاده مدرس NLP
منبع: آکادمیک NLP

 

۴ ۳ رای‌ها
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
4 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
4
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx