پرورش احساس مهربانی با تکنیک NLP

پرورش احساس مهربانی
۵/۵ - (۳ امتیاز)

پرورش احساس مهربانی با تکنیک NLP

در این مقاله می‌خواهم به شما بگویم که چگونه مهربانی را به عنوان رفتاری دوستانه با خود و دیگران در نظر بگیرید. لطفا تمرین زیر را چند مرتبه انجام دهید تا کاملا در ذهنتان جا بیفتد.

 

برای پرورش احساس مهربانی، کارهای زیر را انجام دهید:

۱- به شخصی که برایش احترام قائل هستید یا تحسینش می‌کنید، فکر کنید.

شاید بخواهید شخصی را که مورد تحسین شماست، به یاد آورید. این شخص می‌تواند یکی از آشنایان یا فردی در جامعه یا زندگی معنوی که مورد احترام شماست، باشد.

وقتی به این فرد فکر می‌کنید، دقت کنید چه احساسی دارید و ویژگی‌هایی را که تحسین می‌کنید، شناسایی کنید. شما در حال برقراری ارتباط مجدد با ویژگی‌هایی که برایتان مهم است، می‌باشید و می‌توانید نسبت به این ویژگی‌ها کاملا آگاه شوید.

تبدیل کردن مهربانی به عادت- پرورش احساس مهربانی
تبدیل کردن مهربانی به عادت- پرورش احساس مهربانی

۲- افکارتان را به سمت کسی که دوستش دارید، معطوف کنید.

سعی کنید به شخصی غیر از همسر یا شریکتان فکر کنید. شاید شخصی در گذشته، صمیمانه از شما حمایت کرده و به شما عشق ورزیده است. به خاطر آورید که در حضور عاشقانه این شخص چه احساسی داشتید و دقت کنید اکنون که به او فکر می‌کنید چه احساسی دارید. این احساس عشق را با تنفسی آرام وارد قلب خود کنید تا بتوانید احساس مهربانی را در خود پرورش دهید.

تقویت احساس مهربانی با nlp
تقویت احساس مهربانی با nlp

۳- افکارتان را به سمت شخصی بی‌طرف معطوف کنید، کسی که هیچ احساس خاصی نسبت به او ندارید.

می‌توانید فروشنده‌ای محلی یا یک تعمیرکار لوازم خانگی را در نظر بگیرید و به هر نوع تغییر احساس توجه کنید. حالا و برای پرورش احساس مهربانی، با احساس عشقی که در مراحل ۱ و ۲ شناسایی کردید، ارتباط برقرار کنید و این احساس را به سمت شخص بی‌طرف هدایت کنید. این احساس ممکن است مانند موجی از دلسوزی و مهربانی باشد که از سوی شما ساطع می‌شود.

 

۴- افکارتان را به سوی فردی که به نظرتان مشکل می‌آید یا با او ناسازگار هستید، هدایت کنید.

همچنان که به این شخص فکر می‌کنید، احساس مهربانی را در خود نگه دارید. با تنفس و حضور ذهنی آرام، این انرژی را از طریق قلب خود به سوی این شخص هدایت کنید.

kindness1

این تمرین NLP  شما را قادر می‌سازد تا هوشیارانه حالت مهربانی را در خود ایجاد کنید و در هنگام چالش و ناسازگاری از آن استفاده کنید. زمانی که آن شخص را ملاقات کردید، می‌توانید با دلسوزی و بدون تمرکز بی‌جهت بر جنبه منفی، حضور او را تایید کنید. این کار همچنین به شما اجازه می‌دهد تا با تجدید احساس عشق و قدردانی نسبت به خود، عزت‌نفستان را بالا ببرید.

 

نویسنده: مهدی عرب زاده مدرس NLP
منبع: آکادمیک NLP

 

۳ ۲ رای‌ها
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
2 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
2
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx