تکنیک لبخند درونی در NLP

لبخند درونی

تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که افراد سالم بیشتر اوقات افراد خوشحالی هم هستند. به همین دلیل است که داشتن روحیه شوخ‌طبعی اهمیت ویژه‌ای دارد. وقتی که خوشحال هستید، بدن شما مواد شیمیایی خاصی را ترشح می‌کند که با مواد شیمیایی به هنگام ناراحتی تفاوت دارد.

 

خنده درمانی:

نورمان کوزینز در کتاب خود ” آناتومی بیماری” می‌نویسد که چگونه از نیروی خندیدن برای کنترل درد و در نهایت بهبودی خود از بیماری ورم ستون مهره‌ها و مفاصل استفاده کنیم. او نه تنها خود به این طریق بهبود یافت، بلکه زندگی خود را به مدت 25 سال دیگر نیز در کمال سلامت ادامه داد.

خنده درمانی
خنده درمانی

تائو می‌گوید: “وقتی شما لبخند می‌زنید، اندامهایتان ماده‌ای شبیه عسل ترشح می‌کنند که در تمام بدن جریان می‌یابد. وقتی شما عصبانی می‌شوید یا استرس دارید یا از چیزی می‌ترسید، این اندام‌ها ماده‌ای سمی ترشح می‌کنند که کانال‌های انرژی را مسدود می‌سازند”.

از تمرین لبخند درونی در nlp می‌توانید برای رهایی از فشار و ایجاد آرامش و راحتی خیال در بدن خود استفاده کنید.

 

مراحل اجرای تکنیک لبخند درونی:

1- در مکان راحتی قرار گیرید.

2- اجازه دهید لبخند در چشمان شما برقصد. اگر دوست دارید، گوشه دهان خود را به آرامی بالا ببرید، درست مانند فردی که راز بسیار جالبی را می‌داند اما نیازی نیست آن را به کسی بگوید.

3- به هر یک از قسمت‌های بدنتان که در آن احساس فشردگی یا ناراحتی می‌کنید لبخند بزنید، تا آنجا که در آن قسمت احساس آرامش و راحتی کنید.

لبخند درمانی
لبخند درمانی

4- به هر یک از قسمت‌های بدنتان که به طور خاصی در آن احساس راحتی می‌کنید، لبخند بزنید. می‌توانید لبخند خود را با تشکر از آن قسمت بدن که باعث سلامتی و قدرت شما شده است، دو چندان کنید.

5- اجازه دهید لبخند درونی شما به گوشه گوشه بدنتان نفوذ کند. یعنی به تمام اندام‌های خود از مغز تا قلب و کبد و کلیه و معده و روده و سایر اندام‌ها لبخند بزنید.

 

چگونه خود را بهتر بشناسیم؟
این مطلب را بخوانید

شما به همین ترتیب می‌توانید لبخند را در زندگی خود نیز جریان دهید. سعی کنید به روابط کاری، خانوادگی و سایر ابعاد زندگی خود لبخند بزنید و از آنها تشکر کنید. ببینید که چگونه انرژی در هر کدام از این موقعیت‌ها، تغییر جهت خود را شروع می‌کند!

دوست عزیزم، اکنون لحظه شروع است تمرین کنید و تنها به خواندن این مقاله اکتفا نکنید. سپاسگزارم.

نویسنده: مهدی عرب زاده مدرس NLP
منبع: آکادمیک NLP

 

5/5 - (2 امتیاز)
4.3 6 رای‌ها
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
4 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
آوا فتح خانی
آوا فتح خانی(@ava-fathkhani)
1 سال قبل

ممنون استاد. واقعا قدرت مغز شگفت انگیز هست

آکادمیک NLP
آکادمیک NLP(@academicnlp)
1 سال قبل
پاسخ به   آوا فتح خانی

سلام و احترام دوست عزیز،
از همراهی شما بینهایت سپاسگزاریم.

شکوفه
شکوفه
1 سال قبل

در یوگا هم تمرینی داریم به اسم لبخند درونی. الان که دیدم در ان ال پی هم ازش گفته شده و بسیار کاربردی هست، متوجه شدم که همزمان که به جسم توجه میشه به روح هم باید توجه بشه که این توجه به روح هم از طریق ورزش مثل یوگا هم از طریق ان ال پی امکانپذیره.
این تمرین را انجام دادم و برام تجربه بینظیری بود. از تیم آکادمیک nlp کمال تشکر را دارم.

آکادمیک NLP
آکادمیک NLP(@academicnlp)
1 سال قبل
پاسخ به   شکوفه

سلام و احترام دوست عزیز،
از اینکه تجربیاتتون رو به اشتراک قرار میدید، بینهایت سپاسگزاریم.