چگونه جذاب باشیم؟ (2 تکنیک NLP برای افزایش جاذبه فردی)

تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی
۵/۵ - (۳ امتیاز)

تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی

همه ما افرادی را دیده‌ایم که انگار یک ویژگی جادویی دارند. وقتی وارد اتاق می‌شوند، مثل این است که اتاق روشن می‌شود و ما جذب آنها می‌شویم. این افراد نیازی ندارند که گل سرسبد میهمانی‌ها شوند، اما چیزی در وجود آنهاست که به گونه مرموزی همه را جذب می‌کنند. 

مثلا بسیاری از ستاره‌های سینماچندان هم بازیگران قابلی نیستند، اما انگار چیزی از درون آنها در هوا پخش می‌شود که برای بسیاری از افراد خوشایند است. ما این ویژگی را “جاذبه فردی” می‌نامیم.

 

مهمترین خصوصیت افراد جذاب

افراد جذاب، با خودشان راحت هستند و از آنجایی‌که از همان چیزی که هستند راضی‌اند، مدام به فکر این نیستند که توجه دیگران را جلب و آنها را وادار کنند که تاییدشان کنند یا دوستشان داشته باشند. جالب اینجاست که ما به همین دلیل مجذوب آنها می‌شویم.

تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی- خصوصیات افراد جذاب
تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی- خصوصیات افراد جذاب

در این مقاله می‌خواهم ۲ تکنیک مهم بر افزایش جاذبه فردی را به شما آموزش دهم که با آنها می‌توانید به رضایت فردی دست پیدا کنید، احساس آرامش داشته باشید و اطرافیانتان را به خود جذب کنید.

 

تکنیک اول (چشمان عشق):

۱- چشمان خود را ببندید و به فردی فکر کنید که عاشق شماست یا از صمیم قلب شما را دوست دارد. چهره او را در ذهن خود تجسم کنید و فکر کنید که روبروی شما ایستاده است.

تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی- چشمان عاشق
تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی- چشمان عاشق

۲- به آرامی از بدن خود خارج شوید و وارد بدن او شوید. از دریچه چشمان او ببینید و با گوشهای او بشنوید و سعی کنید حس خوبی را که او هنگام نگاه کردن به شما دارد،‌ تجربه کنید. حالا دقت کنید و ببنید که کدام ویژگی یا ویژگیهای شما باعث شده است که او شما را دوست داشته باشد. سعی کنید این ویژگیهای جادویی را که شاید تاکنون ناشناخته باقی مانده‌اند، بشناسید.

۳- اکنون به بدن خود برگردید و چند دقیقه از اینکه می‌دانید شما مورد علاقه کسی هستید، لذت ببرید و خود را همانگونه که هستید، دوست داشته باشید.

 

تکنیک دوم (ویژگی‌های مثبت شما):

در دومین تکنیک nlp برای افزایش جاذبه فردی، شما میان تصویر خود در آینه و جملات تحسین‌آمیزی که در طول زندگی‌تان از دیگران درباره خود شنیده‌اید، رابطه برقرار می‌کنید.

۱- در مقابل آینه بایستید، چشمان خود را ببندید و لحظه‌ای را بخاطر بیاورید که فردی که به او اطمینان دارید، از شما تعریف می‌کرده است. سعی کنید آن لحظات را با جزئیات بیشتری در ذهن خود تداعی کنید.

تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی- ویژگیهای مثبت شما
تکنیکهای nlp برای افزایش جاذبه فردی- ویژگیهای مثبت شما

۲- همچنان که تعریف و تحسین او را به خاطر می‌آورید و محبت قلبی او را هنگام تحسین خود حس می‌کنید، توجهتان را به احساس اطمینان و احترام خود نسبت به او معطوف کنید.

۳- وقتی این حس در شما به اندازه کافی قدرت گرفت، چشمان خود را باز کنید و در آینه نگاه کنید. سعی کنید آنچه را که واقعا آن فرد می‌دید ببینید و به احساسی که در این لحظه دارید، توجه کنید.

 

 این دو تکنیک را هر روز تمرین کنید و از اینکه اعتماد به نفس و جذابیت خود را بدست آورده‌اید، تعجب نکنید. 

 

نویسنده: مهدی عرب زاده مدرس nlp
منبع: آکادمیک NLP

 

۵ ۴ رای‌ها
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
8 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
8
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx