تمرین استراحت انرژی‌زا

energetic rest
۵/۵ - (۱ امتیاز)

تمرین استراحت انرژی‌زا را روزی یک یا دو مرتبه انجام دهید تا بدن شما زمان بازیافت داشته باشد و سلامت شما بهبود یابد:

 

مراحل تمرین استراحت انرژی‌زا

۱- توجه خود را به پاهایتان معطوف کنید. به حسی که در پاهایتان جریان دارد توجه کنید، به گرما و رنگ آنها و به وزن آنها فکر کنید.

 

۲- نفس عمیقی بکشید، بازدم انجام دهید و حسی زیبا، گرم و آرامش‌بخش را تصور کنید که در پاهایتان جریان دارد.

 

۳- دوباره دم و بازدم انجام دهید و تصور کنید که این حس گرم و آرامش‌بخش از پاهای شما به سمت ساق پا و زانوهای شما در حرکت است. عدد “یک” را در ذهن خود ادا کنید.

 

۴- بگذارید این حس گرم و آرامش‌بخش به ماهیچه‌ها و استخوان‌های شما نفوذ کنید و همچنان که در بدن شما حرکت می‌کند به شما آرامش دهد.

 

استراحت انرژی زا

استراحت انرژی زا

۵- هر زمان که احساس کردید آمادگی دارید، نفس عمیق دیگری بکشید و تصور کنید که این حس گرم و آرامش‌بخش به سمت کمر و بالاتنه‌ی شما حرکت می‌کند. اکنون عدد “دو” را ادا کنید.

 

۶- عمل دم و بازدم را انجام دهید و این حس را به شانه‌های خود انتقال دهید و بگویید: “سه”.

 

۷- بگذارید این آرامش بدن شما را پر کند و از شانه‌ها به سوی بازوها و دست‌های شما سرازیر شود.

 

۸- با یک دم عمیق، این حس را به سوی سر خود هدایت کنید و عدد “چهار” را تکرار کنید. سپس اجازه دهید این حس تمام بدن شما را پر کند.

 

۹- اکنون عدد “پنج” را در ذهن خود تکرار کنید و تصور کنید که این حس آرامش‌بخش دو برابر می‌شود،درست مثل این‌که آرامشی تازه از سر شما جریان پیدا کرده است و به حس گرم و آرام‌بخشی که قبلا وجود داشت می‌پیوندد.

تمرین استراحت انرژی‌زا
تمرین استراحت انرژی‌زا

۱۰- هم‌زمان با جریان آرامش از سر تا پایتان، تصور کنید که تمامی فشارها و تنش‌ها با آن شسته می‌شود و از پاهای شما خارج می‌گردد و فضا برای انرژی جدید، تازه و آرام‌بخش بیشتر می‌شود. به خودتان چند دقیقه وقت بدهید تا از این حس‌های زیبا لذت ببرید.

 

۱۱- کمی مکث کنید و به حس خود توجه کنید و در صورت تمایل، مراحل بالا را تکرار کنید. هر چه بیشتر این تکنیک را تکرار کنید، اثربخشی آن بیشتر خواهد شد.

این حس آرامش را هر قدر که دوست دارید در بدن خود حفظ کنید. اگر تمرکز خود را از دست داده‌اید یا دوست دارید چشمان خود را ببندید، اشکالی ندارد. پس از چند دقیقه شادابی و هشیاری خود را دوباره به دست خواهید آورد…

 

نویسنده: مهدی عرب‌ زاده مدرس NLP
منبع: آکادمیک NLP

 

۵ ۱ رای
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
0 Comments
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx