3 دلیل قدرتمندی NLP

سه دلیل قدرتمندی ان ال پی- آکادمیک nlp
۵/۵ - (۶ امتیاز)

چرا یادگیری مهارتهای nlp، هر روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؟

تغییر در سبک زندگی، پیشرفت تکنولوژی، کمبود زمان و انرژی و دلایل بسیار زیاد دیگر، باعث تمایل بیشتر به حل سریع دغدغه‌ها و مشکلات گردیده است. از طرفی افزایش حس رقابت برای پیشرفت باعث شده تا همگان به دنبال روشهایی قدرتمند برای رسیدن به اهدافشان باشند.

علم NLP با مجموعه‌ای وسیع از اصول، فنون و تکنیک‌های قدرتمند، باعث برنامه‌ریزی سریع ذهن به منظور ایجاد تغییرات دلخواه می‌شود. به همین خاطر است که استقبال از آموزشهای NLP هر روز در سطح دنیا گسترده‌تر می‌شود و بر تعداد مراکز و موسسات آموزش دوره‌های NLP افزوده می‌گردد.

 

دلایل قدرتمندی nlp - اصلی‌ترین دلایل قدرتمندی nlp
دلایل قدرتمندی nlp – اصلی‌ترین دلایل قدرتمندی nlp

اصلی‌ترین دلایل قدرتمندی NLP

۱- تکنیکهای NLP بر روی ضمیرناخودآگاه اثر می‌گذارند.

علم NLP بر این اعتقاد است که تمامی افکار، باورها، رفتارها، عادتها و احساسات ما حاصل برنامه‌ریزی‌های قبلی در ضمیر ناخودآگاه می‌باشند. براساس همین اصل، اصول، فنون و تکنیکهای NLP به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بر ضمیرناخودآگاه تاثیر بگذارند.
این یعنی ان ال پی مستقیما به سراغ منبع اصلی می‌رود و تغییرات لازم را به سرعت از آنجا آغاز می‌کند.

یکی از دلایل قدرتمندی nlp
یکی از دلایل قدرتمندی nlp

NLP، ضمیر ناخودآگاه را متقاعد می‌کند.

در تمامی دوره‌های تخصصی آموزش NLP، همواره بر این نکته تاکید می‌کنم که با توجه به قدرتمندی ضمیرناخودآگاه، لازم است تا او را متقاعد کنیم و نه سرکوب.
زیرا در غیر اینصورت، ناخودآگاه به مخالفت با تغییر مورد نظر ما بر می‌خیزد و به همین دلیل است که حتی گاهی علیرغم کسب یک موفقیت موقتی، مجددا به ناکامیهای گذشته باز می‌گردیم.

 

ضمیر ناخودآگاه تمایل به مقاومت در برابر تغییر دارد.

هر تغییر محسوسی از دیدگاه ذهن ناخودآگاه به معنی ورود به چالشها و تحمل درد و رنج می‌باشد،‌ زیرا ضمیرناخودآگاه آینده‌نگر نیست و دوست ندارد ما در مسیر تغییر متحمل سختی شویم. کاری که آموزشهای NLP انجام می‌دهند این است که با زبان خود ناخودآگاه که همان تمرینات و تکنیکهای NLP هستند، ارتباط برقرار می‌کند. برای همین است که تغییرات دلخواه به سرعت انجام می‌گیرند.

Loss%20of%20resistance%20to%20change

 

۲- NLP، بسیار انعطاف‌پذیر است.

براساس یکی از پیش‌فرضهای NLP، همه ما منابع کافی برای تغییر را در اختیار داریم. این منابع همان اطلاعات ذخیره شده در ضمیرناخودآگاه می‌باشند. بر این اساس آموزشهای NLP، ما را با منابع درونی خود آشنا می‌سازند و تمامی تکنیک‌ها به ما کمک می‌کنند تا براساس نیاز خود از آنها استفاده کنیم و این مساله نیز یکی دیگر از دلایل قدرتمندی NLP را نشان می‌دهد.

 

انسانها از اتفاقات مختلف، تفسیرهای متفاوتی دارند.

وقتی به عنوان مثال می‌گوییم: “من می‌ترسم”، این ترس برای یک نفر ممکن است ترس از حضور در یک مکان ناشناخته باشد، در دیگری ترس از صحبت در میان جمع و شاید در یکی دیگر ترس از آینده و … .
فنون و روشهای قدرتمند NLP، همگی قابلیت انعطاف‌پذیری دارند و هرکس می‌تواند با توجه به مساله خود، از آنها در جهت تغییرات سریع و دائمی استفاده نماید.

انعطاف پذیری در NLP نشانه قدرتمندی ان ال پی است

۳- NLP بر روی راه‌حل متمرکز است و نه مشکل

ریچارد بندلر یکی از بنیانگذاران NLP می‌گوید: ما به چرایی به وجود آمدن مشکلات توجهی نداریم، ما به دنبال حل مشکلات هستیم. این طرز تفکر، یکی دیگر از دلایل قدرتمندی NLP می‌باشد، زیرا باعث می‌شود که بدون نیاز به کنجکاوی در مسائل گذشته افراد، تنها راه‌حلهای مورد نیاز را شناسایی نمود.

در NLP حق برچسب زدن به هیچ کس وجود ندارد

بسیاری از مراجعین در هنگام جلسات کوچینگ NLP، از اینکه اغلب قرار نیست توضیح خاصی در رابطه با گذشته خود بدهند، تعجب می‌کنند و جالب است بدانید که در موارد متعددی حتی بدون اینکه نیازی به صحبت در رابطه با مساله وجود داشته باشد، می‌توان با استفاده از تکنیکهای فوق‌العاده NLP، تغییرات لازم را در سطح ناخودآگاه انجام داد.

لطفا ویدئو آموزشی زیر را مشاهده نمایید:

نویسنده: مهدی عرب زاده مدرس nlp
منبع: آکادمیک NLP

 

 

002
۵ ۱ رای
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
4 Comments
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
4
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx