nlp برای رهبران فردا

nlp برای رهبران فردا
۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

یک رهبر کسی است که مسیر را می‌شناسد، در مسیر قرار می‌گیرد و مسیر را به دیگران نشان می‌دهد. رهبران واقعی همیشه به اصول خود عمل می‌کنند. رهبری شایستگی‌هایی مانند شجاعت، اعتماد به نفس، همدردی، خلاقیت، تصمیم‌گیری، پایداری، مهارت‌های ارتباطی، انرژی بالا و غیره را می‌طلبد.

 

رهبران افراد را تحت تاثیر ویژگی‌های خود قرار می‌دهند. برای تبدیل شدن به یک رهبر اثرگذار، شخص باید ویژگی‌های استثنایی داشته باشد که از دیگران متمایز شود. رهبران همیشه بهترین عملکرد را ارائه می‌دهند. آنها حتی اشتباهاتی را هم می‌کنند… البته ما همه انسان هستیم. اما رهبران اشتباهات خود را به دیگران نسبت نمی‌دهند و مسوولیت تصمیم‌های خود را به عهده می‌گیرند.

 آنها به نظرات دیگران گوش می‌دهند و دیگران را تقویت می‌کنند.

آنها به دیگران اعتماد دارند و اختیارات را واگذار می‌کنند.

 رهبران مانند رشته‌ای هستند که مجموعه‌ای از جواهرهای مختلف را در خود جای داده‌اند.

 برای تبدیل شدن به یک رهبر، شخص باید چند ویژگی درونی مانند شجاعت، اعتماد به نفس و همدردی داشته باشد. سایر ویژگی‌ها مانند افزایش خلاقیت، توانایی تصمیم‌گیری، وضوح ذهن، حالت ذهن بالا، مهارت‌های ارتباطی و غیره را می‌توان آموخت و تمرین کرد.

رهبری یک رویکرد فکری، عملی و ارتباطی است. NLP مانند جعبه ابزاری مملو از تکنیک‌های کاربردی است که می‌تواند باعث تغییرات اساسی در شخص شود و او را به یک رهبر تبدیل می‌کند.

 

tomorrows leaders1

۱۰ ابزار NLP برای رهبران فردا

۱. بهبود مهارت‌های ارتباطی:

ان ال پی به شخص کمک می کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را با استفاده از تکنیک‌های ارتباط موثر بهبود بخشد. وقتی شخص یاد بگیرد که چگونه از ابزارها استفاده‌ کند روابط شخصی و کاری قوی‌تری را میتواند بسازد.
 برای تبدیل شدن به یک اثرگذار، مهارت‌های ارتباطی رهبر نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

 

۲. بهبود خلاقیت:

رهبر باید خلاق باشد.
یک رهبر وقتی با اصول و استراتژی‌ها آشنا باشد، در وضعیت‌های بحرانی و همچنین در بکارگیری بهتر منابع موجود بسیار حساب‌شده عمل میکند. یکی از این استراتژی‌های قدرتمند NLP، استراتژی دیسنی هست که در جلسات VIP این مورد را مدیران به صورت کاملا عملی و کاربردی پیاده‌ می‌کنند و نتایج کاملا دگرگون می‌شوند.

 

۳. وضوح ذهن:

برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب، وضوح فرآیند تفکر بسیار مهم است. اگر رهبر گیج باشد، کارکنان را گمراه می کند و نتایج رضایت بخشی نخواهند داشت و تنها باعث هدر رفتن زمان، انرژی و منابع می شود. NLP به شخص کمک می‌کند تا وضوح ذهن را به دست آورد.

 

۴. پایداری:

رهبران با چالش‌ها و شرایط مختلفی روبرو می شوند.
 یک رهبر باید آماده برای مقابله با هر نوع فشاری باشد بدون اینکه حالت ذهن و آرامش خود را از دست بدهد و تحت تاثیر هیجانات قرار بگیرد.
ذهن آرام، راه حل‌های درست را پیدا می کند. رفتارهای یک رهبر در چالش‌ها به دیگران انگیزه می‌دهد.

 

۵. حالت اوج ذهن:

هنگامی که یک فرد در حالت اوج قرار دارد، او بیشترین اعتماد به نفس، شجاعت، انرژی، تعیین کردن هدف، تمرکز، تمرین و وضوح را دارد. هیچ کس نمی‌تواند او را از دستیابی به هدفی که برنامه ریزی کرده است بازدارد. تکنیک های NLP با انجام تمرینات ویژه و ثابت شده به فرد کمک می کند تا به این حالت اوج برسد.

 

۶. آزادی از احساسات منفی:

تکنیک‌های NLP به افراد کمک می‌کنند تا از اضطراب، ترس، گیجی، خشم، فوبیا و حسادت و غیره که به طور خلاصه همه احساسات منفی که تجربه می‌کنند، خلاص شوند. احساسات منفی برای فرد و افراد دیگری که با او در تعامل هستند، مضر است.

 

۷. توانایی تصمیم گیری:

NLP به توسعه توانایی تصمیم گیری فرد کمک می کند. رهبران نیاز به این مهارت دارند. یک رهبر باید بین گزینه‌های مختلفی که در دسترس است، بهترین گزینه را انتخاب کند. تصمیم درست در زمان مناسب، خروجی رضایت بخشی را ایجاد می‌کند.

 

۸. ساخت رابطه:

NLP شما را قادر می سازد که با فرد دیگری رابطه دلخواه را برقرار کنید و روی ناخودآگاه فرد تاثیر مثبت بگذارید. ساخت رابطه برای پایداری بسیار مهم است. این مهارت ارتباطات را قوی تر می کند. این یک عامل بسیار مهم است که در بحث‌ها و مذاکرات دستیابی به نتایج مطلوب را آسان می‌کند.

 

۹. خودانگیختگی:

رهبران باید خودانگیخته باشند. یکبار که فرد تکنیک‌های مختلف NLP را یاد می گیرد، به راحتی می‌تواند از آن برای بهبود وضعیت خود استفاده کند. فرد می تواند به راحتی ذهن ناخودآگاه خود را بازچینی و بازبرنامه ریزی کند و مشکلات را به تنهایی حل کند. فردی که خودش از خودش انگیزه می‌گیرد، عوامل بیرونی روی او تاثیر کمی خواهند داشت و خود فرد تبدیل به یک فرد الهام‌بخش خواهد شد.

 

۱۰. فهمیدن افراد:

NLP به رهبران کمک می کند تا فکر افراد دیگر، موافقت‌ها، مخالفت‌ها و … را بفهمد. برای بودن یک رهبر برتر، فهمیدن افرد دیگر بسیار مهم است. این باعث ایجاد ارتباط قوی بین آنها می شود. بدون دنبال کنندگان، یک رهبر چیزی نیست. رهبری به معنای پیمودن مسیری مشترک است.

 

۱۱. رابطه های سالم و فرهنگ:

با استفاده از ابزارهای NLP، هر فرد می تواند یاد بگیرد که چگونه با اعضای تیم خود مشورت کند. این باعث بهبود فهم یکدیگر می شود. وقتی یک رهبر از انتظارات تیم خود آگاهی دارد، می تواند به آنها کمک کند که به اهداف فردی خود دستیابی پیدا کنند و این مورد می تواند یک فضای سالم در سازمان ایجاد کند.

 

نویسنده: مهدی عرب‌زاده مستر ترینر NLP
منبع: آکادمیک NLP

 

 

۵ ۱ رای
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
0 Comments
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx