آیا ابزار ارتباطی‌تان به خوبی عمل می‌کند؟

CTWW
۵/۵ - (۱ امتیاز)

اگر می‌خواهید بدانید که آیا بیشترین بهره را از گزینه‌های ارتباطی خود می‌برید یا خیر، فردی را در نظر بگیرید که نفوذتان بر او کمتر از میزان مطلوب شماست. سپس سوالات زیر را از خود بپرسید:

 

۱- در حال حاضر برای صحبت با این فردِ به‌خصوص از کدام ابزار ارتباطی استفاده می‌کنید؟ این وسیله ارتباطی انتخاب شماست یا انتخاب او؟

برای مثال، یکی از همکاران من، معمولا از پیام نوشتاری استفاده می‌کند. به خوبی می‌دانم که اگر می‌خواهم پاسخ سریع از او دریافت کنم، باید به جای استفاده از تلفن، پیام نوشتاری برایش ارسال کنم با اینکه نوشتن وسیله ترجیحی من نیست. اگر به طور دقیق نمی‌دانید که افراد کدام وسیله ارتباطی را ترجیح می‌دهند، می‌توانید از خودشان سوال کنید. به همین سادگی!

پاسخ آنها شاید باعث تعجب شما گردد اما، قطعا به تقویت ارتباط کمک خواهد کرد.

پیشنهاد میکنم این مقاله را نیز بخوانید:

چرا حرف یکدیگر را نمی‌فهمیم؟ 

 

آیا ابزار ارتباطی‌تان به خوبی عمل می‌کند؟

 

۲- آیا نوع ابزار ارتباطی که شما به کار می‌گیرید، این فرصت را برایتان فراهم می‌کند که بتوانید تفاهم کافی را با طرف مقابل جهت بحث و گفتگو و رسیدن به توافق برقرار سازید؟

برای مثال، ممکن است مفهوم کلمات و عبارات در مکاتبات الکترونیکی درست تعبیر نگردند و زبان به کار برده در آن احساسات خاصی را در فرد برانگیزد، و این در حالی است که در یک گفتگوی رودررو (که کیفیت صدا، زبان بدن و چند سرنخ دیگر وجود دارد) مسائل سریع‌تر حل می‌گردند.

اگر وسیله ارتباطی که از آن استفاده می‌کنید، مانع برقراری تفاهم می‌گردد، ابزار دیگری را انتخاب کنید، اما فراموش نکنید که از تمام دانسته‌های خود راجع به آن شخص و کلماتی که به کار می‌برد استفاده کنید.

 

پیشنهاد میکنم این پادکست را نیز گوش دهید:

۳ توجه مهم در برقراری ارتباط موثر با دیگران

 

۳- آیا این ابزار ارتباطی روش مناسبی است و می‌تواند به درستی پیام را منتقل کند؟

برای مثال، گفتگو از طریق رایانامه جهت اتخاذ یک تصمیم، یک شیوه کُند، مشکل و بی‌ثمر و نوعی وقت تلف‌کردن است. در حالی که تماس تلفنی در این‌گونه موارد، بسیار کارآمد و مفید عمل می‌کند. اگر دیدید که باید مکاتبات الکترونیکی را رها کنید و برای گفتگو به تلفن رو آورید، فراموش نکنید که اول خود را با فرد تطبیق دهید، با او همگام شوید و سپس او را هدایت کنید. هنگام پاسخ از طریق ایمیل، خود را با سبک و زبان طرف مقابل تطبیق دهید. به او بگویید که گفتگو با تماس تلفنی راحت‌تر صورت می‌پذیرد و هر دو همزمان در دسترس هستید.

 

 

نویسنده: لین کوپر(برگرفته از کتاب برنامه‌ریزی عصبی زبانی در زندگی، کار و تجارت)

منبع: آکادمیک NLP

 

۵ ۱ رای
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
1 دیدگاه
جدیدترین نظرات
قدیمی‌ترین نظرات نظرات با تعداد رای زیاد
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها
1
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx