تجربیاتی از دوره های NLP قبلی آکادمیک NLP

مدرس: مهدی عرب زاده، مربی دوره های تخصصی nlp

از ۸ سال گذشته تاکنون که یکی از فعالیتهای آموزشیم، برگزاری دوره های تخصصی nlp بوده، تجربیات ریز و درشت بسیاری رو کسب کرده و می کنم. تجربیاتی که هر کدوم برای من به عنوان یه راهنمای ارزشمند برای رشد کیفیت دوره‌های ان ال پی به شمار می‌آن و باعث شده و می‌شن که نه تنها خودم از اونها استفاده کنم،‌ بلکه برای دانشجوها هم ارزشمند و کاربردی باشن.

یادم می‌آد در دوره‌های اول NLP، حضور آقایون نسبت به خانمها خیلی کمرنگ‌تر بود و هر چقدر جلوتر رفتیم، تعداد بیشتری از آقایون علاقه‌مند به حضور در دوره‌های آموزشی nlp شدن و حتی در برخی از دوره‌ها،‌ تعداد آقایون نسبت به خانمها بیشتر هم بود. وقتی خوب فکر کردم به این نتیجه رسیدم که خیلی وقتها به مشغله‌های کاری اونقدر بها و اهمیت میدیم که یادمون می‌ره ما نیازهای دیگه‌ای هم مثل یادگیری مهارتهای مختلف داریم و همین مساله باعث می‌شه که حتی با داشتن یه شغل خوب و مناسب،‌ باز هم احساس کنیم از تعادل عصبی مناسب برای تجربه یک زندگی لذت‌بخش برخوردار نیستیم.

دوره nlp سرای اباذر- آکادمیک nlp

البته افزایش آگاهی نسبت به تاثیرات سریع و عمیق مهارتهای NLP بر روی ذهن هم،‌ قطعا یکی از عوامل اثرگذار بر استقبال بیشتر آقایون از این علم شگفت‌انگیز نسبت به گذشته بوده.
این رو از این بابت گفتم که همون دغدغه‌ها و مشغله‌های کاری شاید بیشتر آقایون،‌ تمایل اونها رو به تغییرات سریعتر بیشتر می‌کنه،‌ هر چند امروز دیگه هم خانم‌ها و هم آقایون حاضر در دوره‌های آموزشی NLP، جای هیچ بهونه‌ای رو باقی نگذاشتن،‌ چون اکثر شرکت کنندگان این دوره‌ها،‌ اتفاقا شاغل و بسیار هم فعال هستن!
یه تجربه جالب دیگه‌ای که من در پایان دوره‌های آموزشی NLP بدست آوردم،‌ افزایش خلاقیت و دستیابی به ایده‌های عالی برای رشد و پیشرفت در تمامی دانشجوهام بوده. هر چقدر بیشتر بررسی کردم،‌ متوجه شدم ارتباط بسیار عمیقی بین سه عامل خلاقیت،‌ انعطاف‌پذیری و تیزحسی وجود داره.

ps2

تمامی اصول و تکنیک‌های NLP باعث میشن که ما به طور ناخودآگاه،‌ به آدم انعطاف‌پذیرتری تبدیل بشیم. یعنی بتونیم از زوایای مختلف به دنیا نگاه کنیم و هر جا هم به مشکلی برخورد کردیم،‌ راهکارهای مختلفی رو برای برخورد با اون مشکل پیدا کنیم. همین مساله باعث میشه که ایده‌های بهتری هم به ذهنمون برسه و خلاقتر بشیم و در نتیجه از حواس ۵ گانه خودمون برای درک بهتر اتفاقات پیرامونمون هم بهره بیشتری ببریم و به اصطلاح تیزحس بشیم.
البته این سه عامل مثل یک چرخه می‌مونن،‌ یعنی هر کدومشون می‌تونن دوتای دیگه رو تقویت کنن.

باز یکی از تجربه‌های ارزشمندی که از دوره‌های آموزشی NLP بدست آوردم، افزایش سطح اعتماد به نفس در بین همه دانشجویان عزیزم بوده. جالبه بدونید که خیلی وقتا، اصلا راجع به بحث اعتماد به نفس در طول دوره حرفی هم زده نشده، اما به صورت کاملا واضح، سطح اعتماد به نفس دانشجوها بالاتر رفته.

مهمترین دلیلی که برای این مساله وجود داره اینه که بیشتر آدمها چون در اصل مهارتهای کنترل ذهن رو بلد نیستن، اعتماد به نفسشون پایین می‌آد. حالا وقتی تکنیکهای شگفت انگیز NLP رو یاد می‌گیرن،‌ چون قادر به مدیریت بهتر افکار و رفتار و احساسات و باورهای خودشون می‌شن، خود بخود اعتماد به نفسشون هم افزایش پیدا می‌کنه.

چه تعداد عزیزانی که در جلسات اول دوره‌های NLP، از اینکه حتی سوال خودشون رو بپرسن، ترس و واهمه داشتن و در میانه مسیر به حدی اعتماد به نفس پیدا کردن که داوطلبانه حاضر شدن یادگیری‌هاشون رو با دوستانشون به اشتراک بذارن.

این صفحه در حال بروزرسانی است و بزودی تکمیل می گردد. 

دوره های قبلی nlp در شهریار- آکادمیک nlp

ps4

تاثیرات سریع و عمیق مهارتهای nlp- آکادمیک nlp

دوره های برگزارشده nlp- آکادمیک nlp

دوره های قبلی nlp- آکادمیک nlp

نسب مساوی حضور خانمها و آقایون حاضر در دوره های آموزشی nlp- آکادمیک ان ال پی

حضور شرکت کنندگان از شهرهای کرج،‌ قم،‌تهران، شهریار در دوره های nlp

۰ ۰ رای‌ها
Article Rating
عضو
اشاره به موضوع
guest
0 Comments
بازخورد درون خطی
دیدن همه نظرها